Тикет на денот е-Спорт (17.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

ESEA Season 44: Advanced Division – Europe се покажа како одличен турнир за љубителите на CS:GO, а веруваме дека ниту денеска нема да ве разочара со понудата.

Avangar – GenOne – 2 @ 1.40 во Bet365

Avangar се наоѓа во мизерна форма и веќе запиша три порази по ред, а посебно болен беше последниот од Enhanced со 5-16, откако претходно беше поразен и од KRC Genk (13-16) И Snogard (16-19). GenOne, од друга страна, со право ја има фаворитската улога бидејќи славеше на три од претходните четири дуели, и тоа против Maybe, Team MCE и Union88, додека загуби од Mixfits со 1-2. Наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во Bet365.

Masonic – Ultimate Power – 1 @ 1.56 во 22Bet

Играчите на Masonic се во извонредна форма, а притоа ги декласираше Synck, Ftw и Royals, па без дилема ќе бидат фаворити во средбата со Ultimate Power, кој игра очајно и славеше само против 1ADL (2-0), додека загуби од Voyvoda, LookingForOrg и The Prodigies. Ова ќе биде прва меѓусебна средба, меѓутоа убедливите триумфи на претходните дуели на Masonic ветуваат одличен меч. Ние предлагаме 1 со квота 1.56 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*