Тикет на денот (среда, 15.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И вечер не очекуваат натпревари од ЛШ, но се игра и во други земји. Ние се потрудивме да ви составиме супер дабл, а ова е нашиот предлог тикет.

Шефилд – Миделсброу – ГГ3+ @ 2.35 во Mozzart

Дерби натпреварот од вонредното коло на англискиот Чемпионшип се игра во Шефилд. Домаќините се на второто место и планот им е да останат тука и на крајот на сезоната. Можеби можат да го стигнат и првопласираниот Барнли, но познато е дека тие две екипи одат директно во елитата, па тоа е многу поважно од тоа дали ќе бидат први. Тимот од Лондон е на третото место, а е во одлична форма бидејќи во претходните осум кола победи седум пати, додека единствениот неуспех го дожвиеа во Сандерленд. Миделсброу доби седум натпревари на гости, а треба да напомнеме дека Шефилд и не е толку гостољубив домаќин. Тие славеа 10 пати на домашен терен, три пати изиграа нерешено и изгубија два пати. Ние овде решивме да го избегнеме конечниот исход и наш предлог за овој натпревар е ГГ3+ со квота 2.35 во Mozzart.

Реал Мадрид – Елче – 1/1&3+ @ 1.90 во Bet365

Мадриѓаните неодамна повторно станаа клупски прваци во светот, но во Ла Лига не им оди некако добро и ќе биде вистинско чудо ако успеат да ја одбранат титулата. Барса веќе има 11 бода разлика, а би требало да се намали после победата на Реал на овој натпревар. Во последните три првенствени натпревари запишаа победа, реми и пораз. Сепак мора да напомнеме дека претходниот период за Кралевите беше доста напорен. Елче од друга страна првата победа ја оствари пред 10 дена кога на домашен терен го победи Виљареал и тоа е премалку за да може овој тим да се надева на опстанок. Ние овде веруваме дека Реал Мадрид ќе доминира и типуваме 1/1&3+ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*