Тикет на денот е-Спорт (14.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Six Invitational ќе биде во центар на наше внимание овие денови бидејќи се игра самата завршница од турнирот, а денеска на репертоар се дуелите од Lower Bracket.

Heroic – Spacestation Gaming – 1 @ 1.53 во Bet365

Две победи и два порази во групната фаза беа доволни за Heroic да избори осминафинале, каде што беше поразен со убедливи 0-2 од Oxygen Esports, по што спас ќе бара преку полошиот дел на ждрепката. Spacestation разочара во групната фаза, каде што тргна со триумф над Elevate (2-0), но потоа беше декласиран од w7m, Koi и G2 Esports. Факт е дека квалитетот е на страна на Heroic за кој веруваме дека ќе обезбеди место во следното коло и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.53 во Bet365.

G2 Esports – Faze Clan – 1 @ 1.66 во 22Bet

Нешто што треба да издвоиме за овој меч е победата на G2 Esports против Faze Clan пред неколку месеци од убедливи 7-0. Тоа е еден од најтешките порази во историјата на Faze Clan, кој ќе има желба да се одмазди, но нивните настапи во моментов не делуваат дека такво нешто е возможно. G2 имаше добар старт, но во последен момент прокоцка сè, затоа што не можеше да излезе на крај со Wolves, меѓутоа уште не е крај за нив и влегуваат како фаворит во денешната пресметка против Faze. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*