Тикет на денот (вторник, 14.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

После три месеци продолжува Лигата на шампиони. Скоро и заборавивме кој помина во нокаут фаза од елитното натпреварување, но ќе се потсетиме во наредните две седмици. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

ПСЖ – Баерн – 1Х&2-3 @ 3.40 во Mozzart

Прв пат после подолг период, ПСЖ врза два порази. Секако, одамна не се случило такво нешто и покрај тоа што се работи за две натпреварувања. Прво во средата го заврпија својот пут во купот со пораз од Марсеј, а во саботата ги победи Монако во француската Лига 1. Парижаните не се во најдобра форма, па дури и кога ќе победат ја немаат доминацијата од порано. Лигата на шампиони и понатаму им е сон бидејќи се уште го немаат освоено, а силно посакуваат. Играа во финалето во 2020 година, но тогаш ги совлада Баерн кој всушност им е и денешен противник. Баерн во продолжението на сезоната започна со три реми, но веќе сега има и три победи зад себе. Во саботата го победија Бохум со 3:0 и повторно имаат предност од еден бод во однос на второпласираниот Унион Берлин. Овде очекуваме ПСЖ поради домашниот терен да останат непоразени, а притоа типуваме и опсег на голови од 2 до 3. Коефициентот за 1Х&2-3 гола изнесува 3.40 во Mozzart.

Барнли – Вотфорд – Т12+ @ 1.85 во Bet365

Барнли веќе „со едната“ нога е во Премиер лига. Само една сезона најверојатно ќе трае нивното учество во Чемпионшип и тоа е за пофалба. Имаме примери од некои други тимови кои се после елиминацијата од Премиер лига, паѓаат многу ниско. Со Барнли случајот е поразличен и може да кежеме дека играат доста сигурно. Вотфорд од друга страна не е така успешен и после елиминацијата од елитата, тие моментално се на шестата позиција и целта им е да се задржат во плеј оф, па барем преку тоа да се обидат да се вратат во елитата. Како и да е, Барнли веруваме дека ќе постигнат најмалку два погодоци и типуваме Т12+ со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*