Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Манчестер Сити – Астон Вила

Денес од 17:30 е закажан натпревар од Премиер лигата каде што силата ќе ја мерат екипите на Манчестер Сити и Астон Вила.

Манчестер Сити некако заостана во борбата за титула, поточно е на второто место, но има и натпревар повеќе за разлика од лидерот Арсенал. Гостите од друга страна во последното коло ја прекинаа серијата без пораз и загубија со резултат 2-4 од Лестер.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • Воткинс да постигне погодок коефициент зголемен до 5.50 на 6.00
  • Халанд да постигне два или повеќе погодоци зголемен коефициент од  3 на 3.10

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*