Тикет на денот е-Спорт (12.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Веќе две екипи обезбедија осминафинале на CCT West Europe Series #1, а тоа се iNation и Young Ninjas, додека денеска продолжуваме со четвртото коло и ќе видиме кои две екипи ќе испаднат од турнирот.

Honoris – Mixfits – 2 @ 2.62 во Bet365

Honoris е во црна серија од четири порази по ред, откако загуби од Eyeballers, 9Ine, Big и Illuminar, а славеше само против Heet. За разлика од нив, Mixfits играат подобро и со три победи на претходните пет дуели, меѓу кои се и триумфите над eClub Brugge, Viperio и Endpoint, влегуваат како фаворит во оваа пресметка. Според досегашните резултати на тимовите, и ние сметаме дека Mixfits ќе изброи барем уште еден меч на турнирот, додека ова е крајот на Honoris. Наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

Endpoint – Bluejays – 1 @ 1.40 во 22Bet

Пресметка која значи многу за двете екипи, кои се наоѓаат во долниот дел од табелата и победникот ќе остане да игра петто коло, додека поразениот си оди дома. Endpoint славеше трипати на последните три меча и се наоѓа во добра форма, додека Bluejays разочара веќе неколку пати, а посебно против Coalesce и Tricked Esports, каде што не се очекуваше да загубат. Исто така, на страна на Endpoint е победата во нивниот последен меѓусебен дуел со Bluejays (2-0). Ние предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*