Тикет на денот (петок, 10.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е уште еден викенд и за нијанса побогат во однос на претходниот. Продолжуваат уште неколку лиги, а со самото тоа и изборот е одличен. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Шалке – Волфсбург – 2 @ 2.05 во Mozzart

Добра вест за фановите на Шалке е тоа што немаат изгубено во претходните две кола, а лошата е што не победија. Во новата 2023 година овој тим постигна само еден гол и тоа на катастрофалниот пораз од Лајпциг со 6-1 на домашен терен. Така не се останува во Бундеслигата, а со секоја нова рунда, овој клуб е поблиску до Цвајт. Волфсбург е тим кој започна фантастично во вториот дел на сезоната и запиша двепобеди со гол разлика 11:0, но потоа врза три порази од кои два првенствени и еден во купот. Волците и понатаму ќе се борат за Европа и моментално се надвор од таа зона, но до крајот има уште многу. Гостите се далеку поквалитетни во моментов и затоа одлучивме да типуваме 2 со квота 2.05 во Mozzart.

Клуб Бриж – Ројал Унион – 0-2 @ 2.00 во Bet365

Во Бриж се сретнуваат минатогодишниот шампион и вицешампионот на Жупиле лигата. Покрај тоа, Клуб Бриж и Ројал унион  се претставници на Белгија во Европа и понатаму, а наскоро ги очекува продолжение на натпреварувањето. Домаќините наредната седмица ќе се сретнат со Бенфика во ЛШ, додека Ројал Унион ќе го чека својот ривал во Лига Европа. Клуб Бриж сега се грижи за да остане во првите четири тима, а потоа ќе се обиде да стигне до втората позиција и да игра во квалификациите за ЛШ. Генерално меѓусебните дуели на овие два ривали не се ефикасни, па очекуваме и денес да биде така. Наш предлог е 0-2 гола со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*