Тикет на денот е-Спорт (09.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе се комплетира второто коло од турнирот CCT West Europe Series #1, а во нашиот тикет од е-Спортот ви нудиме два натпревари.

Young Ninjas – Into The Breach – 2 @ 1.44 во Bet365

Young Ninjas славеше во првото коло против ex-Ungentium, како што се очекуваше пред самиот меч, додека Intoe The Breach го доби дербито со Tricked и се најави како фаворит во денешната пресметка. Young Ninjas досега двапати загуби од Into The Breach, и тоа со 0-2 и 8-16, а не се очекува ниту да им се одмазди во третиот натпревар.  Со оглед на тоа дека Into The Breach е во подобра форма, но и триумфот над Tricked, ние предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

Bluejays – Coalesce – 1 @ 1.40 во 22Bet

Bluejays со победата над Mixfits го презема првото место во групата и сака да остане таму, но за ривал денеска ќе го има Coalesce кој беше подобар од Endpoint во воведното коло со 2-1. Овие две екипи последниот меч го одиграа пред година ипол и славеше Coalesce, но работите се променети драстично, а македонските играчи важат за фаворити во овој дуел. Bluejays имаат повеќе од ослидни резултати во последно време, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*