Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Ал Ахли – Реал Мадрид

Вечер од 21:00 часот  во Рабат се игра натпревар од ½ финалето на светскиот куп на екипи каде што ќе се сретнат тимовите на Ал Ахли и Реал Мадрид.

Ал Ахли во овој натпревар влегува со одлично расположение откако во последните пет натпревари запишаа исто толку и победи.

Реал Мадрид мора да признаеме дека малку потфрли и изненадувачки беше поразен од Мајорка во последниот натпревар, а пред тоа запиша три победи и едно реми.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • 0-3 точен резултат коефициент зголемен од 8 на 8.50
  • Асенсио прв да постигне погодок коефициент зголемен од 8 на 8.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*