Тикет на денот (четврток, 09.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е една од послабите оваа година. Сепак, на крајот се играат купови во неколку земји и тоа е добра прилика за да се состави тикет.

АЕК – Олимпијакос – 1Х&0-2 @ 1.98 во Mozzart

Во првиот натпревар од ½ финалето на грчкиот куп, АЕК го дочекува Олимпијакос. Се работи за градско дерби, а се сретнуваат актуелниот шампион од Пиреја и АЕК, тимот кој заостанува само еден бод зад лидерот Панатенаикос, но има и натпревар помалку. Се играат два натпревари, поточно претстои и реванш, па не очекувајте премногу офанзива во овој дуел. АЕК е во фантастична форма и има седум врзани победа од кои четири првенствени, а три во купот. Олимпијакос нема изгубено од половината на октомври кога на домашен терен беа поразени од ПАОК. Во првиот дуел на оваа сезона немаше многу погодоци, а и овој пат очекуваме нешто слично. Наш предлог е 1Х&0-2 гола со квота 1.98 во Mozzart.

Ден Хаг – Го Ахед – 2&2+ @ 2.45 во Bet365

Ова е натпревар од 1/8 финалето на холандскиот куп каде што второлигашот Ден Хаг игра со член на Ередивизијата, Го Ахед. Гостите важна победа остварија во претходниот викенд кога на домашен терен го победија НЕЦ и така ја прекинаа серијата од три последователни порази. Ден Хаг ги разочара своите фанови оваа сезона и во домашното првенство се наоѓаат дури на 13-то место. Имаат некои шанси да се најдат во плеј оф, но таму дефинитивно ќе биде доста тешко. Ден Хаг не е аутсајдер на овој дуел, но гостите се поблиску до победа. Ние се одлучивме да типуваме 2&2+ со одлична квота од 2.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*