Тикет на денот е-Спорт (07.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

IEM Katowice има што да ни понуди денеска, затоа што најдобрите екипи ќе се борат во популарната CS:GO.

Heroic – Team Vitality – 1 @ 1.83 во 22Bet

Играчите на Heroic беа подобри од Complexity Gaming (2-1) и OG (2-0) на стартот на IEM Katowice, а сега за да се квалификуваат за следна рунда мора да слават против Team Vitality. Мора да признаеме дека Team Vitality имаше две импресивни победи против NiP и Fnatic, па заслужено се наоѓаат во Upper Bracket финалето во групата Б. Heroic доживеа болен пораз од Vitality пред две недели, а сега ќе има шанса да се одмазди. Наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во 22Bet.

G2 Esports – Natus Vincere – 1 @ 1.50 во Bet365

G2 без сомнеж ќе биде фаворит во денешната пресметка затоа што ги доби двата меѓусебни дуели против Navi во минатиот месец со по 2-0 и ја покажа својата доминација. G2 е во совршена форма и има девет победи на последните девет меча, а се очекува да продолжи во ист ритам, иако Navi ќе се обиде да им ја расипе серијата. NaVi славеше на четири од претходните пет меча, а единствениот пораз го доживеа токму против G2 Esports. Ние предлагаме 1 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*