Тикет на денот (вторник, 07.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Наредните денови нема да имаме пребогата понуда, но тоа нема да не спречи да го составиме тикетот на денот. Ова е нашиот предлог.

АЗ Алкмар – Утрехт – ГГ3+ @ 2.05 во Mozzart

Пред само 10 дена овие две екипи се сретнаа на истото место во превенството во Холандија. Изиграа спектакуларен натпревар со резултат 5-5. Тешко е да се дефинириа кој беше задоволен бидејќи и двете екипи заслужуваа повеќе од бод. АЗ е екипа која се бори за титула и губитокот на тие два бода може многу да ги чини, особено поради фактот што минатиот викенд останаа без триумф и на гостувањето кај Волендам. Утрехт е на 7-та позиција и тие се борат за излез во Европа. Шанса за тоа имаат и преку купот, а ова е натпревар од 1/8 финалето и искрено немаа некој тежок испит во однос на противниците. Овде ние решивме да типуваме голови и тоа ГГ3+ со квота 2.05 во Mozzart.

Ајнтрахт – Дармштат – ГГ3+ @ 1.98 во Bet365

Во 1/8 финалето од германскиот ДФБ куп се игра соседско дерби. Тоа што е гостинот делл од Цвајт не мора ништо да значи, особено поради фактот што Дармштат има големи шанси повторно да стане дел од Бундеслигата. Овој тим е убедлив лидер во Цвајт и во првите 19 кола изгубија само еднаш, а тоа се случи во првото коло против Регенсбург. Ајнтрахт исто така игра фантастично и тие немаат изгубено од крајот на октомври, а напоредно со Бундеслигата играат и во ДФБ купот, но и во ЛШ каде што се пласираа во 1/8 финалето и ги чека двомеч со Наполи. Овде повторно ние решивме да го избегнеме конечниот исход и типуваме ГГ3+ со квота 1.98 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*