Тикет на денот е-Спорт (06.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нов турнир ни доаѓа во светот на CS:GO, а станува збор за CCT West Europe Series #1, каде што првите натпревари се играат денеска.

Tricked – Into The Breach – 1 @ 2.62 во 22Bet

Tricked е еден од кандидатите за висок пласман на турнирот, а би можел веднаш да тргне со победа бидејќи игра против „редовниот пациент“, Into The Breach кој досега трипати го декласира. Сепак, загрижувачки е фактот што Tricked има само една победа на последните четири дуели во сите конкуренции, иако мора да се признае дека поразите од Mouz Nxt и Forze беа навистина тесни. Into The Breach за нијанса е подобар и има две победи на претходните четири пресметки, меѓутоа наш предлог за овој дуел ќе биде 1 со коефициент 2.62 во 22Bet.

iNation – FTW – 1 @ 1.53 во Bet365

српскиот тим iNation е во извонредна форма и на последните пет дуели славеше дури пет пати, и тоа преку 1ADL, 9 Pandas, zu krass, case и Zero Tenacity. Додека FTW е целосна спротивност од нив, односно загуби на претходните пет пресметки во сите конкуренции и затоа доаѓаат на овој натпревар како атусајдери. Иако има многу да се игра на овој турнир, сепак FTW мора да си ги реши своите проблеми во екипата, посебно лошите стратегии на претходните дуели ако сака да извлече позитивен резултат. Ние предлагаме 1 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*