Тикет на денот (понеделник, 06.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

После возбудливиот викенд, чест се случувало да имаме добитни тикети во понеделник, па се надеваме дека денес ќе биде така. Понудата е сосема добра, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Монца – Сампдорија – 1 @ 1.79 во Mozzart

Дебитантот во Серија А се покажа како многу потемпераментен отколку што очекувавме. Сепак, штом во Монца влезе Галијани, се знаеше дека тоа не е проект за едно лето. Сега Монца е на средината на табелата и веројатно оваа сезона не можат да забележат подобра резултат. Тимот од Ломбардија е без пораз во 2023 година во Серија А. Тие два пати победија и три пати ремизираа, а еден неуспех што го запишаа беше во Купот на Италија кога беа поразени од Јувентус. За гостите полека, но сигурно времето истекува, па дури и да не им се одземат бодовите. Како и да е, ние овде очекуваме 1 со квота 1.79 во Mozzart.

Рајо Валекано – Алмерија – ГГ3+ @ 2.34 во Bet365

Рајо Валекано игра некако посигурно на гостински терен. Тие на претходните три натпревари на домашен терен зедоа само еден бод, додека на гости во истиот временски период зедоа седум бода. Двата последни дуели ги добија со минимален резултат во Ваљадолид и Виљареал и сега се на делба на 8-та позиција со само два бода помалку од петтопласираниот Виљареал. Алмерија од друга страна игра доста добро и на последните пет натпревари има само еден пораз. Проблем е што имаат и само една победа во отј временси интервал и тоа зедоа три бода против Еспањол на последниот натпревар. Овде искрено решивме да го прескокнеме конечниот исход и типуваме ГГ3+ со квота 2.34 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИНЕТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*