Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Челзи – Фулам

Денес од 21:00 започнува новото коло во англиската Премиер лига со натпреварот помеѓу Челзи и Фулам.

Домаќините не се во некоја завидна позиција со оглед на фактот што се на 10-то место и досега имаат освоено 29 бода, поточно 21 бод помалку од лидерот на табелата, тимот на Арсенал. Фулам од друга страна се покажа одлично досега, но во последните два натпревари запиша исто толку и порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-0 точен резултат коефициент зголемен од 8.50 на 9.00
  • Александар Митровиќ да постигне погодок со глава коефициент зголемен од 8.50 на 9.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*