Тикет на денот е-Спорт (03.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И конечно денеска ни почнува нокаут-фазата, односно осминафиналето на CCT North Europe Series #3, каде што ќе играат најдобрите екипи, а во прилог ви нудиме два натпревари.

GamerLegion – ForZe – 2 @ 1.57 во Bet365

GamerLegion доби директна покана во плејофот на турнирот, додека нивниот ривал ForZe мораше да одигра четири меча во групната фаза и со три победи и еден пораз да обезбеди место во следната фаза. ForZe е во одлична форма и загуби само од 00Prospects (1-2) на стартот, по што следеа триумфи против GenOne, Eyeballers и Tricked. Исто така, на страна на ForZe се трите победи на последните три меча против GamerLegion, па ние без дилема ви нудиме 2 со квота 1.57 во Bet365.

9z – 9Ine – 2 @ 1.40 во 22Bet

9z, исто така, со покана ќе заигра во нокаут-фазата, но нивната форма е навистина очајна бидејќи имаат само една победа на последните пет натпревари и тоа ќе се обиде да го искористи 9Ine, кој е веќе во серија од четири победи по ред, и тоа против Blink, Copenhagen Flames, Sinners и Bluejays, додека групната фаза ја мина со три триумфи и еден пораз. Ако ги споредиме моменталните состојби на двете екипи, тогаш фаворит е 9Ine. Наш предлог е 2 со коефицициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*