Тикет на денот (петок, 03.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е фантастична, а ова е само вовед во еден пребогат викенд. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Остенде – Андерлехт – 0-2 @ 1.98 во Mozzart

Домаќините водат голема борба да опстанат во Жупилер лигата и во минатото коло ја прекинаа серијата од шест порази и освоија бод на гостувањето во Кортрајк. Остенде е на претпоследното место и само Серинг е зад нив. Од лигата се елиминираат три тима, па нивната единствена цел е да не бидат помеѓу тие три екипи. Од друга страна, некогашниот великан на белгискиот фудбал, екипата на Андерлехт игра доста лоша сезона и веќе сега станува јасно дека не можат да стигнат во плеј оф зоната каде што влегуваат само четирите првопласирани екипи. Андерлехт во рпетходните две кола осови четири бода, а мрежата не им се затресе ниту еднаш. Овде очекуваме мирен натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 1.98 во Mozzart.

АПОЕЛ – Аполон – 1&2+ @ 2.45 во Bet365

АПОЕЛ со поразот од Ларнака во АЕК го препушти првото место и засега АЕК им заостанува четири бода. Во последните четири кола, два пати беа поразени и тоа е главна причина за губењето на лидерската позиција. Ништо се уште не е готово бидејќи во кипарската лига се игра плеј оф после регуларниот дел од првенството. Уште пет кола до крајот на двокружниот систем, а пото апрвите шест екипи ќе играат плеј оф за титула и Европа, а сите останати одат во борба за опстанок. Аполон е тим кој се бори за плеј оф и пред овој натпревар е на шестата позиција. Овде ние очекуваме АПОЕЛ да победи без поголеми проблеми и притоа да постигне најмалку два погодоци. Ние типуваме 1&2+ со квота 2.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*