Тикет на денот е-Спорт (02.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Конечно доаѓаме до последното коло од групната фаза во CCT North Europe Series #3, по што ќе биде јасно кои три тима ќе обезбедат пласман во горниот дел од табелата.

Sangal – Sinners – 2 @ 1.83 во Bet365

Sangal нема добри спомени од дуелите со Sinners затоа што ги загуби последните два, меѓу кои последниот пред два дена (19-22). Влогот во овој натпревар е голем затоа што победа значи пласман во следна фаза на турнирот. Веруваме дека Sangal ќе сака да се одмазди за поразот од завчера, но прашањето е дали може да направи такво нешто. Очекуваме тешка битка со можни продолженија како во претходниот меч, меѓутоа предлагаме 2 со квота 1.83 во Bet365.

Tricked – Mouz NXT – 1 @ 1.66 во 22Bet

И двете екипи имаа идентичен пат до ситуацијата во која се наоѓаат денеска. Tricked загуби од Eyeballers, по што славеше против Sangal и Sinners, а на крајот загуби од Forze. Од друга страна, Mouz Nxt беше декласиран од 9Ine, по што ги победи Young Ninjas и 00Prospects, но потоа загуби од Havu во битка за пласман во следна фаза. Ако може да судиме според досегашните игри, тогаш фаворит ќе биде Tricked, а во прилог им оди и единствената победа во меѓусебните пресметки со Mouz Nxt пред повеќе од една година. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*