Тикет на денот (четврток, 02.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е нешто послаба за разлика од претходните денови, но веќе од утре се враќаме на старо. За денес решивме да ви претставиме супер дабл за кој сметаме дека има големи шанси за пролаз.

Јувентус – Лацио – 1 @ 2.12 во Mozzart

Оваа сезона за Старата дама е голем кошмар. Започна со елиминација од ЛШ, а потоа со одлука на сојузот во Италија им беа одземени 15 бода. Сега тимот од Торино потона на долниот дел на табелата, но истрагата не е завршена и постои се уште можност да ги преселат во понизок ранг. Тоа би била голема катастрофа, ако веќе и не е за овој славен клуб. Тие некако играат разочарано, а тоа го докажаа на последниот натпревар против Монца каде што беа поразени. Можеби купот е последното нешто што може да ги заинтересира. Лацио од друга страна изгуби на претходните пет натпревари, четири пати во Серија А и еднаш во купот, па на овој натпревар влегуваат со доста лошо расположение. Ние овде предлагаме 1 со квота 2.12 во Mozzart.

Кајсериспор – Башакшехир – 2 @ 2.43 во Bet365

Гостите од Истанбул се веројатно тим кој е во најдобра форма во турската Супер лига. Башакшехир е поразен само еднаш во последните девет натпревари сметајќи го првенствто и купот. Тие изборија пласман во 1/8 финалето од конференциската лига и чекаат жребот да им донеси ривал после изиграните натпревари од баражот. Пред ова коло се на третото место и имаат 40 бода, четири помалку од второпласираниот Фенер, а осум од лидерот Галатасарај. Кајзери е солиден тим и се наоѓа во горниот дел од табелата. Минатата сезона го победија Башакшехир на домашен терен со минимален резултат, но сега ни делува дека гостите нема да ја прекинат добрата серија. Наш предлог е 2 со квота 2.43 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*