Тикет на денот е-Спорт (01.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се селиме на IEM Katowice 2023, каде што се игра првото коло од плеј-ин делот со тоа што поразените тимови се селат во Lower Bracket кој ќе им биде „поправен испит“.

Sprout – OG – 2 @ 1.44 во Bet365

Играчите на Sprout си немаат среќа против OG бидејќи последните две меѓусебни средби ги загубија со 0-2 и 7-16, па и денеска ќе биде аутсајдер во средбата која носи во второ коло од плеј-ин делот. Дополнително што загрижува кај Sprout е тоа што имаат само еден триумф на претходните пет средби, откако беа поразени од Partizan, EndPoint, Eternal Fire и Big. OG, од друга страна, двапати го совлада Team Liquid, двапати загуби од Faze Clan и еднаш од Astralis. Ние предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

Big – Complexity – 1 @ 1.50 во 22Bet

Иако Big славеше на последните четири меѓусебни пресметки со Complexity Gaming, сепак не треба да исклучиме ниту еден епилог на оваа средба. Причина за тоа не се добрите резултати на двете екипи, туку катастрофалните. Big загуби од Nip, G2, Havu и Heroic додека Complexity беше поразен од Navi, Team Liquid, Faze Clan и Nouns, па може да кажеме дека екипата која ќе има подобар ден, ќе биде и фаворит во овој дуел. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*