Тикет на денот (среда, 01.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Заврши јануари, а и во вториот месец од годината ќе имаме фантастична понуда за кладење. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Мајнц – Баерн – 2&3+ @ 1.88 во Mozzart

Баварците се без победа во новата 2023 година. Меѓутоа, изиграа само три натпревари и ниту на една не беа поразени. Ремито во Лајпциг не е кикс, но малку кој очекуваше дека нема да издвојат победа на натпреварите против Келн и Ајнтрахт. И понатаму се лидери во Бундеслигата, но ја топат предноста која ја имаа. Во 1/8 финалето од ДФБ купот гостуваат кај Мајнц. Сигурно е дека го сакаат и овој трофеј особено поради фактот што не го освоија во претходните две сезони. Мајнц беше несреќно поразен од Дортмунд пред 10-тина дена во Бундеслигата, но во саботата убедливо победија против Бохум и го запишаа првиот триумф после паузата. Ние овде типуваме 2&3+ со квота 1.88 во Mozzart.

Еупен – Генк – 2&3+ @ 2.15 во Bet365

Домаќините не знаат за победа во 2023 година и на претходните четири натпревари зедоа само еден бод. Еупен изгуби од Шарлероа, Ст. Трујден и Стандард, додека ремизираше со Леувен. Сега се над зоната за елиминација и многу лесно можат да стигнат до црвената позиција. Ќе мора под хитно да почнат со подобри резултати, но веруваме дека тоа тешко ќе биде на овој натпревар. Генк во неделата многу лесно се снајде на натпреварот против Серинг и победи со 4:0. Овде не веруваме дека гостите ќе ја пропуштат шансата, па типуваме 2&3+ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 4.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*