Тикет на денот е-Спорт (31.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Досега беа решени двајца патници во следната фаза од CCT North Europe Series #3, а во нашиот тикед денеска следиме дуели од двата дела од табелата, односно еден ќе избори место во плејофот, додека друг ќе испадне.

Eyeballers – 00Prospects – 1 @ 1.57 во Bet365

Eyeballers има почеток со триумф од 2-1 против Tricked, по што сите очекуваа нови триумфи кои ќе ги однесат поблиску до нокаут-фазата, меѓутоа се случи спротивното. Eyeballers загуби од Illuminar и ForZe. Идентична ситуација доживеа и 00Prospects, кој славеше само против Forze, а загуби од 9Ine и Mouz Nxt. Овие екипи се познаваат и последниот дуел го доби Eyeballers пред две недели, што за нас делува пресудно во моментов. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Tricked – ForZe – 2 @ 1.30 во 22Bet

Една од двете екипи ќе се израдува на пласман во нокаут-фазата. Се очекува тешка битка меѓу Tricked и Forze кои имаат по две победи и еден пораз по три одиграни кола на CCT North Europe. Forze беше поуспешен во претходните пет меѓусебни дуели и славеше на четири од нив, а во прилог на таа екипа се и двете убедливи победи против GenOne и Eyeballers, додека Tricked загуби од Eyeballers, а потоа славеше по голема драма против Sangal и Sinners. Ние предлагаме 1 со квота 1.30 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*