Тикет на денот (вторник, 31.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Последниот ден од јануари е со сосема добра понуда. За составување на тикетот немавме проблем. Ова е нашиот предлог за денес.

Њукасл – Саутемптон – 1&3+ @ 2.25 во Mozzart

Ова е реванш натпревар на ½ финалето од англискиот ЕФЛ Куп. Њукасл веќе во првиот натпревар во Саутемптон стекнаа предност од еден погодок и важат за големи фаворити за пролаз во финалето каде што најверојатно ривал ќе им биде тимот на Манчестер Јунајтед. За Њукасл е најважно да го задржат местото помеѓу четирите најдобри тимови во Премиер лига и така од есен да настапауваат во најелитното фудбалско натпреварување – Лига на шампиони. Саутемптон успеа да го елиминира Манчестер Сити, па им ја олесна работата на многу екипи во ова натпреварување. Њукасл е овде фаворит, а ние очекуваме да победат и притоа да се постигнат најмалку три погодоци. Типуваме 1&3+ со квота 2.25 во Mozzart.

Унион Берлин – Волфсбург – ГГ @ 1.89 во Bet365

Двете екипи кои се во одлична форма во Бундеслигата ќе се борат за пласман во ¼ финалето од ДФБ купот. Ова е дерби на 1/8 финалето. Унион Берлин е второпласиран тим во германското првенство, а Волфсбург беше немилосреден во првите две кола во продолжението на сезоната и победи со вкупна гол разлика од 11:0. Меѓутоа, Волците беа поразени во саботата во Бремен и повторно се оддалечија од врвот на табелата. Можеби шансата за нив е токму купот и тоа може да биде приоритет, особено ако успеат да г оелиминираат Унион. Берлинците ги победија сите три натпревари во јануари и на домашен терен беа подобри од Хофенхајм. Овде очекуваме двата тима да постигнат погодок и типуваме ГГ со квота 1.89 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*