Тикет на денот е-Спорт (29.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Досега беа одиграни две кола на CCT North Europe Series #3, а ние во нашиот тикет ќе ги следиме дуелите од полошата половина на табелата.

Honoris – GenOne – 1 @ 1.53 во Bet365

Honoris е едно од најголемите разочарувања на турнирот бидејќи во првите два меча загуби од Sinners и Bluejays, иако мора да се спомене дека против македонската екипа беа за нијанса подобри од првиот меч, меѓутоа тоа не беше доволно. Ниту GenOne не е во добра форма, зашто запиша два порази на турнирот од Forze и Let us Cook, но и уште три други на останатите турнири од SD Invicta, Zuria и Onyx. Иако ќе биде тешка битка за двете екипи бидејќи една од нив ќе испадне, сепак наш предлог е 1 со квота 1.53 во Bet365.

Tricked – Sinners – 2 @ 1.50 во 22Bet

Sinners едноставно не може да најде решение за Tricked во последните две години, кога одиграа два меча. Tricked непријатно ги изненади фановите со поразот од Eyeballers (1-2) на стартот на турнирот, но потоа триумфираа против Sangal (2-1). Sinners имаше убедлива победа против Honoris, но и тесен пораз од Havu кој малку беше неочекуван. Со оглед на претходните резултати, ние предлагаме 2 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*