Тикет на денот (недела, 29.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа недела изобилува со натпревар. Се игра ширум Европа и на „менито“ за кладење имаме доста голем избор. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Милан – Сасуоло – 1/1 @ 2.25 во Mozzart

После паузата која беше предвидена за Мундијалот, Милан изигра четири натпревари. Во тие дуели успеа да победи само еднаш, а потоа два пати ремизираше и во последното коло беа убедливо поразени од Лацио со резултат 4-0. Сепак тоа придонесе за да го доведат во прашање пласманот за ЛШ, а исто така и доволно да се оддалечат од лидерот на табелата, тимот на Наполи. Сасуоло пак нема победа во последните пет натпревар, поточно во тој временски период запишаа четири порази и едно реми што јасно укажува дека овој тим е во криза. Ние веруваме дека Росонерите ќе ја искористат лошата форма на Сасуоло и дека ќе победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1/1 со квота 2.25 во Mozzart.

Осасуна – Атлетико Мадрид – ГГ @ 1.99 во Bet365

Осасуна иако им само една победа во последните пет дуели, благодарение на старата бодовна залиха тие се уште се на првата половина од табелата, па тоа им дава се уште надеж за пласман во некој од европските купови што за овој тим би било голем успех. Атлетико Мадрид од друга страна заостана во борбата за титула и слободно може да констатираме дека од тоа нема да биде ништо, но барем се во игра за позиција која ќе им обезбеди влез во Европа. Како и да е, двете екипи ќе одат на победа на овој натпревар, па сметаме дека головите мора да ги има. Наш предлог е ГГ со квота 1.99 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*