ТИП НА ДЕНОТ (28.01.2023, 18:30) БАЕРН МИНХЕН – АЈНТРАХТ

Тип на денот
Тип на денот

Денес понудата за обложување е голема, а ние за вас одбравме да го анализираме дуелот од Бундеслигата помеѓу Баерн Минхен и Ајнтрахт Франкфурт.

Баерн Минхене е на првото место на табелата, но со само еден бод пред второпласираниот, додека Ајнтрахт е на четвртото место и целта е да заврши во Топ 4 на крајот на сезоната.

Баерн се уште нема победа во новата година

Баерн Минхен после мундијалската пауза не играна своето ниво и запише две ремија во двата меча во новата година. Минатото коло се спасуваше од пораз против Келн, па сега предноста со Лајпциг се стопи и е само еден бод. Баварците и понатаму се главни фаворити за титулата, но мора што побрзо да ја вратат формата и да почнат да победуваат, па немаат право на кикс на овој меч. Баерн имаше најмногу претставници на Мундијалот, па тоа сигурно влиае на формата на тимот, паузата во Бундеслигата беше долга, па тимот треба да влезе во оптимална форма. Наскоро Баерн го очекува и исклучително тежок дуел со ПСЖ во Лигата на шампиони, па Баварците мора што поскоро да влезат во форма. Доведоа добра замена за Ноер, па уште во првите натпревари Зомер покажа дека ќе биде достојна замена. Во прилог им оди фактот што по традиција играат добро против Ајнтрахт, а домашниот терен секако ќе биде голема предност.

Ајнтрахт игра според очекувањата

Ајнтрахт минатата сезона после цели 42 години стигна до европски трофеј и триумфираше во Лига Европа, а тоа му донесе и пласман во Лигата на шампиони. Токму тоа е најголема цел за Ајнтрахт оваа сезона, односно пласман во Топ 4 и обезбедување на билет за ЛШ. До сега тимот од Франкфурт игра според очекувањата и се наоѓа на четвртото место на табелата, но конкуренциајта е голема и сигурно нема да биде лесно да го задржи тоа место. Тимот се наоѓа во одлична форма и нема пораз на последните пет меча, а на последните два натпревари во новата година освои четири бода. Меѓутоа, ова по традиција е најтешко гостување и Ајнтрахт многу ретко освојува бодови на „Алијанц Арена“. Сепак, сега ќе се обиде да ја искористи слабата форма на Баварците и да остане непоразен на ова гостување.

Очекување

Баерн е апсолутен фаворит на овој меч и очечкуваме да ги освои трите бода, но на нивните меѓусебни дуели секогаш има многу голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат.

ТИП:

Баерн Минхен – Ајнтрахт – 4+ @ 1.90 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*