Тикет на денот (сабота, 28.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Фантастичната понуда за денес ни даде можност да имаме дилема околу тоа што да одбереме за денешниот тикет. Ние се одлучивме за супер дабл со солидна квота, па сметаме дека ја направивме вистинска комбинација. Ова е нашиот предлог тикет на денот.

Марсеј – Монако – ГГ3+ @ 2.05 во Mozzart

Во Франција во вечерниот термин имаме закажано натпревар каде што ќе се сретнат две квалитетни екипи, поточно екипите на Марсеј и Монако. Марсеј се снајде одлично досега и заедно со Ленс се првите пратители на лидерот на табелата екипата на ПСЖ, а освен тоа мора да нагласиме дека на последните пет натпревари имаат исто толку и победи. Монако од друга страна знае да направи кикс, но набргу знае и да ја поправи грешката, па затоа и тие се високопозиционирани на табелата во Франција 1. Ние овде искрено немаме фаворит, па затоа решивме да типуваме на голови, поточно наш предлог е ГГ3+ со одлична квота во вредност од 2.05 во Mozzart.

Кремонезе – Интер – 2/2 @ 2.25 во Bet365

Кремонезе е тимот кој ќе се врати во Серија Б. Додуша рано е да им пресудиме но според моменталнта ситуација тие се веќе „тргнати“ за таму. Се наоѓаат на последната позиција на табелата и се уште немаат победа во изминатите 19 кола. Интер направи неочекуван кикс во последното коло против тимот на Емполи. Иако прикажаа солидна игра, на крајот сепак беа минимално поразени и запишаа уште еден, поточно шести пораз за оваа сезона. Кремонезе е одлична прилика за Интер да ја оправда грешката, па типуваме 2/2 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*