Тикет на денот е-Спорт (27.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден интересен турнир од CS:GO ни доаѓа во е-спортот, а станува збор за CCT North Europe Series #3, каде што веќе беше комплетирано првото коло.

Tricked – Sangal – 1 @ 2.10 во Bet365

Tricked го загуби првиот натпревар со 1-2 од Eyeballers и нема почеток каков што посакуваше, иако претходно беше во серија од четири триумфи по ред. Sangal е во мала криза и има два порази по ред од Aurora и SaW, па затоа не го гледаат како фаворит во денешната пресметка. Овие екипи се познаваат многу добро бидејќи досега играа седум пати, а пет триумфи има Tricked, кој ќе биде фавори и денеска со цел да се врати во трката за позициите кои водат во плејофот. Наш предлог е 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

Mouz Nxt – Young Ninjas – 1 @ 1.72 во 22Bet

Mouz беше супериорен над Young Ninjas и ги доби последните три пресметки (3-1, 2-0 и 2-0), а денеска ќе се обиде да ја продолжи победничката серија против големиот ривал. Mouz Nxt, сепак, имаше лош почеток и кошмарен пораз од 9ine со 0-2 во првото коло, додека ништо подобро не помина ниту Ninjas in Pyjamas кој загуби од Havu (0-2), но повеќе загрижува тоа што имаат четири порази на последните пет меча во сите конкуренции. Ние предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*