Тикет на денот (петок, 27.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овој последен петок од јануари, е одличен  вовед во викендот кој следи пред нас. Имаме широка понуда, а неи се одлучивме за супер дабл. Ова е нашиот предлог тикет.

Лече – Салернитана – Т12+ @ 2.15 во Mozzart

Мало дерби се игра на југот во Италија поточно на стадионот Виа Дел Маре. Ова за гостите е второ локално дерби, а минатата седмица беа поразени од Наполи на домашен терен. За екипата од Кампања ова се тешки денови  и тие паднаа на 16-то место со само шест бода повеќе од Верона. Лече е во нешто подобра позиција и тие се две места над Салернитана со два бода повеќе на своето конто. Секако дека и нив некоја серија лоши резултати може скапо да ги чини. Само во претходните три натпревари  на домашен терен ги победија Лацио и Аталанта, а изиграа реми со Милан. Овде очекуваме Лече да постигне најмалку два погодоци, па затоа типуваме Т12+ со квота 2.15 во Mozzart.

Бешикташ – Аланијаспор – 1Х&4+ @ 2.55 во Bet365

Бешикташ се во одлична форма и делува дека не се опростија од обидот за титула оваа сезона. Лидерот Галатасарај има 10 бода повеќе, но Бешикташ има и натпревар помалку, па таа разлика може да ја намали на седум. Оваа сезона, фаворитите многу често гудбат бодови, па затоа и предвидуваме неизвесна ззавршница и борба за титула. Аланијаспор игра доста различно.Едни се на домашен терен, а други на гостински. Во Аланија ги победија Кајзери и Трабзон, а во минатото коло не успеаа да го совладаа Карагумрук. Воглавно двата тима играат ефикасно, и овде веруваме дека домаќините нема да бидат поразени, а притоа ќе погледнеме најмалку 4 погодоци. Ние типуваме 1Х&4+ со квота 2.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*