Ла Лига 19-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Веќе од петок на програмата започнуваат натпреварите од најквалитетниот ранг на шпанскиот фудбал каде што ќе имаме дефинитивно многу интересни дуели. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло.

Алмерија – Еспањол – 3+

Иако Алмерија во последните две кола нема остварено триумф, оваа екипа изигра два исклучително добри натпревари бидејќи прво на домашен терен ремизираше против Атлетико Мадрид, а потоа и на гостувањето кај Валнесија изиграа 2-2. Во гости овој пат им доаѓа Еспањол кој во минатото коло оствари важен триумф на домашен терен против Бетис и се тргна од зоната на елиминација. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 2.10 во Mozzart.

Кадиз – Мајорка – ГГ

Очекваме Кадиз до самиот крај да се борат грчевито за опстанок во друштвото со најдобрите. Моментално ситуацијата е таква што оваа екипа се наоѓа на претпоследното место на табелата и рака на срце со само бод помалку во однос на тимовите кои се на сигурно. Мајорка од друга страна благодарение на партиите на домашен терен моментално го има 10-то место на табелата и во минатото коло славеше на домашен терен против Селта. Ние овде очекуваме двата тима да постигнат погодок и типуваме ГГ со квота 2.35 во Bet365.

Жирона – Барселона – 2

Жирона за примарна цел оваа сезона го има опстанокот во друштво со најдобрите и секако дека Каталонците до тоа ќе дојдат доколку продолжат со ваквите партии. Во овој момент Жирона е на средината на табелата, поточно на 11-то место со четири бода помалку во однос на 10-то пласираната Осасуна. Барселона со одлично расположение стигнува на овој натпревар со оглед на тоа што стигнаа до трофејот на Супер купот и поради тоа што се на лидерското место. Ние овде типуваме 2 со квота 1.56 во 22Bet.

Севиља – Елче – 1

После катастрофалнтие партии во првиот дел од шампионатот, делува дека Севиља полека, но сигурно прикажува подобри партии кои и тоа како им се потребни за да обезбедат опстанок во Ла Лига. Моментално се на 15-то место со само бод повеќе во однос на тимовите кои се во зоната на елиминација. Елче дефинитивно е тимот кој прикажа најмалку од сите екипи во најквалитетниот ранг од шпанскиот фудбал и за тоа најдобро сведочи и последното место на табелата. Севиља е апсолутен фаворит и очекуваме победа за нив. Наш предлог е 1 со квота 1.53 во 20Bet.

Хетафе – Бетис – ГГ

Иако во еден момент Хетафе беше на средината на табелата, после доста лошите резултати екипата од преградието на Мадрид падна дури на 16-та позиција и има ист број бодови како и тмот кој се наоѓа на 18-то место. Во гости им доаѓа Бетис, тимот кој во минатото коло доживеа пораз на гостувањето кај Еспањол. Хетафе игра одлично на домашен терен, додека Бетис ќе се обиде да земе некој бод. Наш предлог е ГГ со квота 2.25 во Mozzart.

Ваљадолид – Валенсија – 3+

Иако Ваљадолид овој шампионат го започна исклучително добро, во последно време игра доста лошо и има огромни проблеми, па на последните пет натпревари доживеаа исто толку и порази и не постигнаа ниту еден погодок. Валенсија исто така има големи проблеми и тие на овој натпревар влегуваат со лошо расположение откако запишаа три последователни порази. Сепак овде очекуваме ние ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 2.13 во Bet365.

Осасуна – Атлетико Мадрид – 1Х

Осасуна прикажува прилично добри партии во овогодинашниот шампионат, а во овој момент екипата од Памплона се наоѓа на средината на табелата, поточно на седмата позиција со ист број погодоци како шестопласираниот Бетис што значи дека Осасуна може лесно да се најде во позиција која води во Европа. Атлетико го држат четвртото место и во врат „им дишат“ на Виљареал кој има ист број погодоци. Ние овде очекуваме домаќините да останат непоразени и типуваме 1Х со квота 1.58 во 22Bet.

Селта – Атлетик Билбао – 3+

Некако впечатокот е дека Селта од година во година прикажува се послаби партии и прашање е кога овој тим ќе се пресели во Сегунда. Досега успеваа да обезбедат спас во самиот финиш од шампионатот, а повторно сега се наоѓаат на 17-то место на табелата. Атлетик Билбао од друга страна и покрај добрите партии во минатото коло доживеаа пораз на домашен терен. Очекуваме на овој дуел 3+ со квота 2.41 во 20Bet.

Реал Мадрид – Сосиедад – 1 @ 1.75

Претпоследниот дуел од ова коло ќе се игра на Бернабеу каде што ќе се сретнат две екипи кои играат фантастично во овој шампионат. Реал Мадрид е на втората позиција и како што стојат работите ќе се „бркаат“ со Барса до последните моменти. Сосиедад од друга страна е најпријатното изненадување во Ла Лига и на последните пет натпревари запиша исто толку и победи. Сепак сега одат на тешко гостување, па сметаме дека ќе ја прекинат добрата серија. Наш предлог е 1 со квота 1.75 во Mozzart.

Виљареал – Рајо Валекано – 3+

Последниот натпревар од ова коло ќе биде на Ел Мадригал каде што Жолтата подморница ќе го дочека тимот на Валекано. Виљареал врза неколку фантсатични натпревари, а сето тоа доведе за да се најдат на петото место на табелата. Рајо Валекано не би требало да има проблеми околу опстанокот, а практично и со тоа би ја завршиле својата примарна мисија. Ефикасноста не би требало да изостане, па ве советуваме да изиграте 3+ со квота 1.95 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*