Тикет на денот е-Спорт (26.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Два натпревари од нокаут-фазата на BLAST Premier Spring Groups 2023 ни доаѓаат во денешниот тикет од е-Спортот.

Faze Clan – OG – 1 @ 1.40 во 22Bet

Faze Clan има шанси да обезбеди директен пласман во следната фаза со победа против OG, иако и пораз нема да значи крај затоа што поразениот тим се пласира во плеј-ин делот. Faze Clan доби четири од претходните пет меѓусебни пресметки со OG, па затоа ја носи и фаворитската улога во денешниот натпревар. Ќе биде интересна пресметка, иако ние очекуваме нов триумф на Faze Clan и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

G2 Esports – Natus Vincere – 1 @ 1.53 во Bet365

G2 Esports му одржа лекција на NaVi пред три дена во групната фаза, а сега се надева на исто сценарио, иако Navi ќе сака одмазда, но засега не делува како тим кој може да го реализира тоа. Причина за тоа се нивните порази од G2, но и Team Liquid, како и неубедливите игри против NiP и Heroic. За разлика од нив G2 запиша дури пет победи на последните пет меча во сите конкуренции, а четири од нив беа убедливи со по 2-0. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*