Тикет на денот (четврток, 26.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме нешто послаба понуда, но тоа е само вовед во викендот. Секако дека денешниот ден нема да ни мине без тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Валенсија – Билбао – Х2&0-2 @ 2.25 во Mozzart

После новиот неуспех во Ла Лига, јасно е дека и двете екипи се надеваат дека можат да стигнат до трофеј во купот на Крало и дека на тој начин можат да излезат во Европа наредната есен. Треба да се каже дека и едните и другите беа доста успешни во ова натпреварување претходните сезони. Валенсија беше освојувач во 2019 година и играше финале минатата година, додека Баскијците беа победници две години последователно. Во претходното коло од купот Валенсија славеше против Хихон, додека Билбао го надигра тимот на Еспањол и успеа да победи со миниамелн резултат. Овде некако делува дека Баскијците се во минимална предност, па ние очекуваме да ни бидат поразени, а притоа да имаме натпревар со мал број погодоци. Наш предлог е Х2&0-2 гола со квота 2.25 во Mozzart.

Гронинген – Камбур – 0-2 @ 1.88 во Bet365

Дефинитивно не се знае кој е во полоша форма и во поголеми проблеми од овие две екипи. Гостите освоија еден бод во претходните десет натпревари, но во последните девет кола успеаа да дадат само еден гол. Ништо поуспешен не беше ниту Гронинген кој солидно започна, а сега зад себе има пет последователни порази. Кога ќе ги погледаме нивните резултати, кризата кај двата тима дојде после победата на ПСВ. Камбур е на последното место на табелата, а Гронинген има три бода повеќе и се наоѓа на 16-то место. Овде очекуваме натпревар без многу погодоци и затоа одлучивме да типуваме 0-2 гола со квота 1.88 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*