Зголемени квоти за натпреварот Лацио – Милан

Во рамките на Серија А, вечер од 20:45 ќе имаме можност да погледнеме дерби натпревар помеѓу Лацио и Милан кој ќе се игра на Олимпико во Рим.

Лацио е на 6-то место и во овој натпревар влегува со добро расположение откако забележаа победа на последниот натпревар против Сасуоло.

Милан е на втората позиција, а зад себе врза два реми натпревари, но сепак е се уште на позиција која води во ЛШ.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365 за овој дерби натпревар ни претстави зголемени квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат квота зголемена од 10 на 12
  • Жиру да постигне 2 или повеќе погодоци квота зголемена од 11 на 13

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*