Премиер лига 21-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 21-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и две големи дербија помеѓу Ливерпул и Челзи како и Арсенал – Манчестер Јунајтед.

Ливерпул – Челзи – ГГ

Дерби помеѓу два тима кои играат под сите очекувања оваа сезона. Ливерпул се наоѓа на 9-то место и во овој дуел влегува после два порази, па тимот на Клоп се наоѓа пред императив победа. Челзи пак се мачи со многу повреди и се наоѓа на 10-то место. Овој меч е многу значаен за двата тима кои сакаат да останат во трката за Топ 4. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Mozzart.

Бормунт – Нотингем Форест – ГГ

Борнумт е во долниот дел на табелата и го очекува грчевита борба за опстанок, па секој бод за нив е важен, особено на домашен терен, но влезе во серија од четири порази по ред. Форест пак игра се подобро и почна да се искачува на табелата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Лестер – Брајтон – 3+

Лестер влезе во серија од четири порази по ред и тимот мора што побрзо да го смени теркот бидејќи ќе дојде до позиција да се бори за опстанок. Брајтон пак е најпријатно изненадување оваа сезона, игра одлично и минатото коло го прегази Ливерпул. Очекуваме дуел со многу голови и нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Саутемптон – Астон Вила – X2

Саутемптон е на последното место во лигата и минатото коло ја прекина црната серија, па после подолго време запиша победа. Не заостанува премногу од тимовите во сигурната зона, но тешко дека ќе избори опастанок оваа сезона. Астон Вила игра се подобро и веруваме дека ќе остане непоразена на ова гостување. Нашиот предлог е двојна шанса  X2  со квота 1.55 во Mozzart.

Вест Хем – Евертон – 1

Дуел на два тима кои се најголеми разочарувања оваа сезона. Многу се очекуваше од овие тимови, кои се наоѓаат во зоната за испаѓање. Сепак, имаат квалитет за да почнат да се искачувата на тавелата, особено Вест Хем, кој донесе големи засилувања пред почетокот на сезоната. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во Bet365.

Кристал Палас – Њукасл – ГГ

Кристал Палас пред неколку дена ја прекина одличната серија на Манчестер Јунајтед и одигра реми, па со голема самодоверба го чека Њукасл, кој игра одлично и е на третото место на табелата. Очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во 22Bet.

Лидс – Брентфорд – ГГ

Лидс влезе во серија на лоши резултати, на последните 5 меча запиша три порази и две ремија, па падна на 15-то место на табелата. Брентфорд пак игра многу подобро, има подобра форма и сигурно ќе сака да освои бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Манчестер Сити – Вулверхемптон – 1

„Граѓаните“ веќе заостануваат многу од Арсенал и немаат право на кикс. Иако играат топло-ладно после муднијалската пауза, сепак имаат квалитет за да победат на овој меч. „Волците“ се борат за опстанок, па домаќинот е голем фаворит и очекуваме да ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 воBet365.

Арсенал – Манчестер Јунајтед – ГГ

Арсенал игра фантастична сезона и е лидер на табелата, но овој меч може да го промени понатамошниот тек на сезоната. Јунајтед е во одлича форма, стигна до 3-то место, па со победа може да се замеша за титулата. Арсенал игра одлично во дерби натпреварите, а домашниот терен сигурно ќе биде предност. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Фулам – Тотенхем – 3+

Фулам е најпријатното изненадување оваа сезона и моментално се наоѓа на 6-то место на табелата, веднаш позади Тотенхем. Домаќинот е во одлична форма и игра многу добро против фаворитите, но Тотенхем нема право на кикс доколку сака да се бори за Топ 4. Поради тоа очекуваме неизвесен дуел со многу голови, нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*