Тикет на денот е-Спорт (18.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со возбудливите натпревари од CCT South Europe Series #2 во CS:GO, каде што се игра третото коло од групната фаза и веќе е појасна сликата за тоа кој може да се пласира во нокаут-фазата.

Blink – Websterz – 1 @ 3.25 во Bet365

Blink е екипа која разочара на турнирот бидејќи загуби на првите два меча од Apeks и Tenstar, иако не се очекуваше такво нешто, додека Websterz беше поразен од 00Prospects и Entropiq. Овие екипи се соочиле само еднаш меѓусебе, а славел Blink со 16-9 и тоа е искра надеж дека можат да слават и денеска со што би се спасиле од испаѓање, односно би го продолжиле опстанокот во групната фаза барем за уште едно коло. Наш предлог е 1 со коефициент 3.25 во Bet365.

Honoris – 00Prospects – 2 @ 1.83 во 22Bet

Ова се две екипи кои се познаваат многу добро затоа што одиграа три меѓусебни дуели, а последните две ги доби 00Prospects. Honoris разочара против Apeks (0-2) и така направи чекор назад во битката за главната фаза, но ќе биде пеколна задача против денешниот ривал. 00Prospects е фаворит во оваа пресметка, а таа улога ја носи со право бидејќи го прегази Websterz во претходното коло, додека од Alternate Attax загуби несреќно со 1-2. Ние предлагаме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3655.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*