Тикет на денот (среда, 18.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Најинтересните дуели денес се играат во куповите. Имаме многу натпревари, а ова е нашиот супер дабл спакован во форма на тикет на денот.

Бетис – Осасуна – 1 @ 2.15 во Mozzart

Oва ќе биде интересен дуел од 1/8 финалето на шпанскиот Куп на Кралот. Бетис немаше среќа во Ријад беа поразени во ½ финалето од Барселона и тоа на пенали. И понатаму овој тим е на три фронта. Во Ла Лига се на 4-то место и целта им е да завршат на место кое води во ЛШ. Во Лига Европа директно се пласираа во 1/8 финалето и чекаат да добијат ривал. Имаат најголеми амбиции и во купот, а за да стигнат во ¼ финалето мора да ја елиминираат екипата од Памплона. Осасуна во претходното коло ја победи Мајорка на домашен терен, додека на гостија победија Селта. Веруваме дека овде Бетис може да победи и затоа типуваме 1 со квота 2.15 во Mozzart.

Остенде – Антверп – 2&2+ @ 2.15 во Bet365

Со поразот во Брисел од Ројал Унион, Антверп значително ги намали шансите за титула оваа сезона. Останаа на третото место, но сега заостануваат цели 13 бода зад лидерот Генк. Од Жипиле Лига дури и второпласираниот тим игра во квалификациите за ЛШ, па сега тоа им е крајната цел на екипата од Антверпен. После првиот дел на сезоната се игра плеј оф и ете шанса Антверп да го претекне Ројал Унион. Остенде е во голема криза и врзаа четири порази во лигата и еден во купот. Се спуштија во зоната за елиминација, поточно на 16-то место, па сега им претстои голема борба за да стигнат на сигурно. Наш предлог за овој натпревар 2&2+ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*