Тикет на денот е-Спорт (17.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

CCT South Europe повторно е во нашиот тикет, а денеска се комплетира второто коло по кое ќе бидат познати четири екипи кои ќе се чекор поблиску до нокаут-фазата.

Tricked – Aurora – 1 @ 2.10 во Bet365

Tricked се наоѓа во горниот дел на табелата со победата против INVSN (2-0), додека таму е и Aurora која имаше потешкотии, но го совлада Websterz (2-1). Ова навистина ќе биде возбудлива пресметка бидејќи Tricked има три победи оваа година на три одиграни меча, додека Aurora славеше на исто толку дуели, но пред еден месец. Ова воедно ќе биде нивна прва меѓусебна пресметка, но наш фаворит е Tricked и затоа ви нудиме 1 со коефициент 2.10 во Bet365

Godsent – Juggernauts – 1 @ 1.20 во 22Bet

Godsent го познаваме добро од претходните турнири, но мора да се посочи и дека се наоѓа во одлична форма со пет победи по ред во сите натпреварувања. За потценување не е ниту Juggernauts кој има четири убедливи победи со по 2-0 на последните пет дуели, а по ред ги совлада ESK, 163On, Blink и Bluejays. Сепак, Godsent има поголемо искуство и е еден од фаворитите за освојување на турнирот, па затоа наш предлог е 1 со квота 1.20 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*