Тикет на денот (вторник, 17.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас се неколку дена со нешто послаба понуда, а воглавно се играат куповите ширум Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Вулверхемптон – Ливерпул – 2 @ 1.95 во Mozzart

Судејќи по последните резултати на овие два тима тешко дека некој ќе заклучи за гостите дека се фаворити. Ливерпул е во доста лоша форма, врзаа два порази во Премиер лигата, против Брентфорд и Брајтон, а на двата натпревари примија по три погодоци. Одбраната е очигледно проблем, но Клоп оваа зима доведе нов офанзивец, Кодиј Гакпо. За титулата на Енфилд повеќе не размислуваат, а сега им е приоритет пласманот во ЛШ. Волците од друга страна се значително подобрени откако ги презеде Лопетеги. Најважно за овој тим е да опстанат во лигата, а што и да нарпават во ФА купот, за нив е бенефит. Овде типуваме 2 со квота 1.95 во Mozzart.

Реал Сосиедад – Мајорка – 1&0-3 @ 2.16 во Bet365

Да не е дуелот Виљарел и Реал Мадрид, овој натпревар во Сан Себастијан би бил апсолутно дерби на 1/8 финалето од шпанскиот куп на Кралот. Двете екипи во претходните кола ги елиминираа своите ривали кои доаѓаа од ниските лиги. Баскијците беа подобри од Логронес и Корија, додека Мајорка ги елиминираше Понтеведра и Ројал Унион. Ова за нив ќе биде втор дуел и ќе играат повторно на Сан Себастијан. Во октомври Реал Сосиедад славеше со 1-0, а овој пат Баскијците се повторно во добра форма и зад семе имаат дури четири врзани победи. Ние овде сметаме дека домаќините ќе победат, а притоа нема да имаме голем број погодоци. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.16 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*