Тикет на денот е-Спорт (12.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска имаме богата понуда од е-Споротот затоа што се играат повеќе натпревари во Dota 2, League of Legends, Rainbow Six, но и CS:GO. Ние ќе го следниме турнирот Gamers Club Liga Serie A.

Hype e-Sports – Corinthians – 2 @ 1.36 во Bet365

Двете најдобри екипи во групата Б ќе се обидат да ги решат дилемите за тоа кој ќе биде прв и денешната пресметка ќе ни понуди голема неизвесност. Ова всушност не е прв нивни дуел, зашто се судрија и пред еден месец, а тогаш Corinthians го декласира Hype со 2-0, а такво нешто се очекува и сега, иако мора да се признае дека Hype корегираше дел од своите грешки, меѓутоа двата порази против Los Grandes Academy загрижуваат и затоа наш предлог е 2 со квота 1.36 во Bet365.

PaiN Gaming – ex-Daotsu – 1 @ 2.25 во 22Bet

PaIn го почна турнирот со победа против SWS и така само ја продолжи победничката серија која трае веќе пет натпревари. Бразилскиот тим влегува како фаворит во денешниот меч против ex-Daotsu кој не е за потценување, но загуби од SWS и Pain Gaming. Очекуваме да продолжи низата на PaiN и поради тоа ви нудиме 1 со коефициент 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*