Тикет на денот (вторник, 12.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес воглавно се играат купотви, барем кога се во прашање Италија, Шпанија, Холандија и Белгија. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ројал Унион – Гент – 1 @ 2.30 во Mozzart

Вицешампионот на Белгија остана во добра форма и после прекинот на првенството поради Мундијалот во Катар. Ројал Унион ги доби претходните три натпревари, еден во купот и два во Жупилер лигата. Сега се во добра серија, но и понатаму заостануваат зад Генк седум бода. Секако, борбата ќе биде подоцна со оглед на тоа што четирите првопласирани екипи ќе играат плеј оф после регуларните 30 кола. Гостите се без победа во последните два натпревари ибез постигнат гол. Против Стандард играа без голови, а потоа беа поразени во Антверпен. Овде очекуваме победа за домаќините и типуваме 1 со квота 2.30 во Mozzart.

Бетис – Барселона – ГГ3+ @ 2.05 во Bet365

Во вториот полуфинален дуел од шпанскиот Куп се сретнуваат освојувачот на Купот на Кралот од минатата сезона, екипата на Бетис и вицешампионот Барселона. Барса во претходното коло во Ла лига освои важни три бода на Ванда Метрополитано против Атлетико и така повторно ја презеде лидерската позиција благодарение на поразот од Реал. Успешен беше и Бетис, тимот од Севиља кој гостуваше во Валехас и славеше против Рајо Валекано. Андалузијците се на одличното четврто место и сигурно не би имале ништо против да го завршат првенството на оваа позиција. Ние овде типуваме ГГ3+ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*