Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Манчестер Јунајтед – Чарлтон

Денес во рамките на англискиот ЕФЛ Куп имаме два натпревари кои ќе започнат во 21:00 часот.

Еден од понудените дуели ќе се игра на Олд Трафорд помеѓу екипите на Манчестер Јунајтед и Чарлтон.

Во овој случај Манчестер Јунајтед е огромен фаворит и нивната победа не би требало да се доведе во прашање.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни понуди зголемени квоти за два типови за овој натпревар и тоа:

  • 4:0 точен резултат квота 9.50 зголемена на 11
  • Фред да постигне погодок коефициент зголемен од 6.50 на 7.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*