Тикет на денот е-Спорт (11.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска нè чекаат интересни натпревари од четвртфиналето на N1 Forward Cup, при што ќе дознаеме две екипи кои ќе се пласираат во полуфинале.

Ence Academy – FTW – 1 @ 2.62 во Bet365

За екипата на Ence може да кажеме дека немаше многу конкуренција во битката за место меѓу најдобрите осум екипи на турнирот бидејќи во групната фаза славеше против LeoGaming, FTW и IKLA, додека единствениот пораз го запиша против неверојатниот Eternal Fire. FTW, од друга страна, славеше против Atlantic, а потоа следеа два убедливи порази од Ence и LeoGaming, меѓутоа тимот се врати со победи против Los Kogutos и Royals. Не очекуваме одмазда од португалскиот тим во денешниот меч, односно Ence повторно е фаворит, а ние ви предлагаме 1 со коефициент 2.62 во Bet365.

Eternal Fire AC – Iron Branch – 1 @ 2.37 во 22Bet

Eternal Fire како првопласиран ја мина групната фаза, а славеше против Jano Esports, Iron Branch и Ence, а денеска повторно ќе се соочи со Iron Branch и во мечот влегува како апсолутен фаворит, како што беше и пред почетокот на турнирот. Iron Branch, од друга страна, може да биде среќен што воопшто ја мина групната фаза со два порази и три победи, но се очекува нивното патешествие да заврши во четвртфиналето. Наш предлог е 1 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3656.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*