Тикет на денот е-Спорт (10.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Valorant денеска има што да ни понуди затоа што на програмата се дури пет натпревари од VCL Spain, а ние ќе ви понудиме два од нив.

Zeta Gaming – Ramboot Club – 1 @ 1.53 во 22Bet

Zeta има една победа и еден пораз, а ќе се обиде денеска со нов триумф да направи исчекор кон нокаут-фазата, додека Ramboot ги загуби првите две пресметки и нема што да бара во денешната средба. Овие екипи го играат првиот меѓусебен дуел, а со оглед на тоа дека Zeta и пред почетокот на турнирот беше еден од фаворитите за следната фаза, наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Falcons – Movistar Riders – 1 @ 1.50 во Bet365

Falcons има почеток каков што посакуваше и се наоѓа на третата позиција во групната фаза, иако ќе беше подобра да слави на воведните два меча, меѓутоа еден од нив загуби. Нивниот противник Movistar Riders имаше за нијанса послаб старт и сега ќе се обиде да ги поправи впечатоците, иако се наоѓа на делба на четвртата позиција и му „диши во врат“ на Falcons. Ние, сепак, предлагаме 1 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*