Тикет на денот (вторник, 10.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е ден со доста разновидна понуда, иако може да се каже дека не е нешто посебно богата. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Њукасл – Лестер – 0-2 @ 2.00 во Mozzart

Ова е натпревар од ¼ финалето на англискиот ЕФЛ Куп, натпреварување кое е прилично неблагодарно за кладење. Никогаш не сте начисто каков тим ќе издвои тренерот и дали ќе играат со полнa пареа. Њукасл и Лестер имаат спротивен учинок во првиот дел од сезоната во Премиер лига. Домаќините се на третото место и доживеаа само еден пораз во првите 18 натпревари. Лестер неочекувано заврши во долниот дел од табелата, моментално се на 13-то место, но имаат само два бода повеќе од тимот под цртата. Овде очекуваме натпревар без многу притисок, па затоа се одлучивме да типуваме мал број погодоци. Наш предлог е 0-2 гола со квота 2.00 во Mozzart.

Спарта – ПСВ – 1Х @ 2.25 во Bet365

После само три дена повторно се сретнуваат Спарта и ПСВ. Тие во саботата изиграа првенствен натпревар во Ејндховен кој заврши без голови. ПСВ одма сфати колку тешко ќе биде во иднина без Гакпо, најдобриот фудбалер од оваа екипа кој премина во Ливерпул после фантастичните изданија на Мундијалот. Ова е натпревар о холандскиот куп и домаќин ќе биде Спарта. Интересно е тоа што овој тим ПСВ го има победено само еднаш во последниве две децении и тоа во рамките на купот. Делува дека Спарта може да го елиминира  ПСВ од купот, особено поради фактот што ПСВ има за основна цел, а тоа е титула во домашното првенство. Ние типуваме 1Х со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*