Тикет на денот е-Спорт (04.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со TP League Season 1 во WCIII, а по две одиграни кола се издвојуваат Happy од Русија и LawLiet од Јужна Кореја со по две победи.

Colorful – FoCuS – 2 @ 1.80 во Bet365

Colorful го почна турнирот со пораз од неговиот сонародник Kahо, но сепак се врати во живот со изненадувањето против Lyn (2-1), додека FocuS имаше лош старт и беше декласиран од Happy со 0-2, додека вчера против Moon славеше со убедливи 2-0. Ова ќе биде битка меѓу две екипи кои се на средина на табелата и победникот ќе скокне во топ-4, а со оглед на тоа каков настап имаше Focus во текот на вчерашниот ден, наш предлог е 2 со коефициент 1.80 во Bet365.

Kaho – eer0 – 1 @ 2.75 во 22Bet

Кaho се врати во реалноста по победата против Colorful (2-1) бидејќи вчера загуби од LawLiet од Јужна Кореја со 1-2. Eer0 е игра од Кина кој целосно разочара во досегашниот дел од турнирот, односно воведните две кола, па не се очекува да направи некое изненадување ниту денеска, додека Kaho со победа би го преземал третото место на табелата. Ние предлагаме 1 со квота 2.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*