Тикет на денот (среда, 04.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес ни се враќа и Серија А, па веќе во игра ќе има четири од петте најјаки лиги. Останаа само уште Германците. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Астон Вила – Вулверхемптон –  Т12+ @ 2.20 во Mozzart

Астон Вила игра одлично откако ги презеде Унаи Емери. После две врзани победи над Јунајтед и Брајтон, заминаа на одмор, а потоа за време на божикните празници беа поразени од Ливерпул и го победија Тотенхем на гости. Некој да им понудеше девет бода од тие четири натпревари, веруваме дека одма ќе ги прифатеа. Тоа се одрази и на табелата, па се тргнаа од дното, но далеку се од врвот. Вулвс успеа да стигне до важни три бода на натпреварот против Евертон. Меѓутоа, триумфот од Гудисон не успеаа да го материјализираат против Манчестер Јунајтед каде што Рашфорд ги однесе сите три бода. Овде очекуваме домаќините да постигнат најмалку два погодоци и типуваме Т12+ со квота 2.20 во Mozzart.

Кремонезе – Јувентус – 2&2+ @ 2.10 во Bet365

После неверојатните турболенции во текот на есента, фудбалерите на Јувентус се далеку од Скудето, но имаат уште толку натпревари и не смеат да се предадат. Наполи има десет бода повеќе, додека Милан има само два. Голем удар доживеа Јувентус со елиминацијата од ЛШ, а посебно им влијаеше оној пораз од Макаби во Хаифа. Кремонезе има само една и единствена цел, а тоа е да обезбедат навремен опстанок и ништо повеќе. За почеток ќе мора да победуваат бидејќи само со реми тешко дека ќе ја исполнат таа цел. Овде гостите се фаворити и очекуваме победа за нив и притоа најмалку два погодоци. Типуваме 2&2+ со квота  2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*