Тикет на денот е-Спорт (03.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска како за промена ви нудиме „нова игра“ на која ќе ги следиме натпреварите. Во нашиот тикет ќе најдете два меча од TP League во WCIII.

Kaho – LawLiet – 2 @ 2.00 во Bet365

Kaho се мачеше против Colorful, меѓутоа по три одиграни партии славеше со 2-1 за да има успешен старт на турнирот, а оваа победа му овозможи да се приклучи на горниот дел од табелата, каде што друштво му прави LawLiet кој мина низ вистинска драма против eer0, меѓутоа го совлада со 2-1 и така скокна до третата позиција. Следниот меч меѓу овие екипи треба да ни го даде играчот кој ќе продолжи кон врвот на табелата, иако сите ќе обезбедат место во четвртфиналето, но сепак може да добие полесен противник. Наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

Colorful – Lyn – 2 @ 1.44 во 22Bet

Како што споменавме веќе, Colorful покажа сè што знаеше против Kaho, но тоа не му беше доволно за изненадување (1-2), па ќе се обиде да го поправи впечатокот против Lyn, иако тоа ќе биде речиси невозможно бидејќи играчот од Јужна Кореја тргна фуриозно и го прегази сонародникот Moon со 2-0 и се очекува да води жестока битка со Happy за првата позиција во групата. Без дилема за овој натпревар ќе ви понудиме 2 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*