Тикет на денот е-Спорт (30.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Иако понудата е сиромашна во е-Спортот деновиве пред новогодишните празници, сепак ние ќе ви понудиме дел од натпреварите кои се играат, но не се многу популарни. Деновиве ќе се игра Weibo Cup во League of Legends.

Max – Oh My Dream – 1 @ 1.33 во Bet365

Овие екипи одиграа дури пет меѓусебни пресметки во последните две години, од кои два натпревари беа само оваа година, а притоа Max славеше со 1-0 во првиот меч, додека во реваншот победи Oh My Dream со 2-1. Ова значи дека годината ја завршуваме со дерби кое најверојатно и ќе го одреди тимот кој ќе биде на врвот во групата А. Поради тоа што Max доминираше и во останатите средби, односно има четири победи на пет средби, наш предлог е 1 со коефициент 1.33 во Bet365.

Bilibili Gaming Junior – EDG.Y – 2 @ 1.83 во 22Bet

Ова ќе биде интересна пресметка меѓу две екипи кои не се многу познати, освен ако не следите LoL. EDG.Y славеше на последните пет од шест натпревари во сите конкуренции, додека Bilibili е во очајна форма и има само еден триумф во истиот временски период. Ако судиме според тие резултати, тогаш јасно е кој треба да направи исчекор уште во првото коло од турнирот. Ние предлагаме 1 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.43

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*