Тикет на денот (петок, 30.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Само два дена не делат од новата година, но понудата е сосема добра. Лигите доста се задоцнети, но сето тоа е поради Мундијалот. За денес избравме супер дабл со одлична квота.

Вест Хем – Брентфорд – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Малото лондонско дерби го отвора новото коло во Премиер лигата. За разлика од останатите натпреварувања, Премиер лигата се играше и за празниците. Сезоната продолжи со Боксинг Деј уште во понеделникот. Вест Хем врза четири порази по ред  и се наоѓаат многу блиску до зоната за елиминација. Брентфорд од друга страна е подобро пласиран, поточно е на средината на табелата. Гостите можат да бидат задоволни со овој учинок со оглед на амбициите кои ги имаат, а тоа е да обезбедат само навремен опстанок. Овде типуваме ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Кадиз – Алмерија – 1 @ 2.39 во Bet365

Делува дека прекинот во Ла Лига за Кадиз стигна во неповолен момент. Само што врзаа четири натпревари без пораз, следуваше паузата. После три последователни реми, Кадиз успеа да го победи Атлетико Мадрид и тоа е една од најголемите победи за овој тим откако е вратен во елитата. Алмерија од друга страна прикажа игри по системот топло-ладно, поточно изигра доста променливо досега, а добро е тоа што се надвор од црвената зона. Поради домашниот терен, ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 2.39 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*