Тикет на денот е-Спорт (29.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

За првпат во нашиот тикет од е-Спортот ќе следиме натпревари од WCIII Survival Battle 2022 бидејќи понудата е ограничена пред новогодишните празници.

LabyRinth – Moon – 1 @ 2.00 во Bet365

Сите играчи на турнирот ни доаѓаат од Јужна Кореја, а еден од најуспешните беше LabyRinth со четири победи и еден пораз со кои го освои второто место во групата. Неговиот противник ќе биде Moon кој го реши со 2-1 во групите, а се очекува нешто идентично и во нокаут-фазата, односно полуфиналето. Денеска се игра во две добиени партии, а Moon не блескаше ниту во првиот дел од турнирот и запиша три победи, но и два порази. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

Lyn – LawLiet – 1 @ 1.50 во 22Bet

Lyn заслужено го освои првото место поради неговата доминација против останатите ривали, меѓутоа загуби од незгодниот lawLiet, иако такво нешто беше неочекувано, па сега ќе има шанса за поправен испит. Ќе се води голема битка за пласман во финалето, со оглед на тоа дека се игра само еден меч во два сета. Наш фаворит, сепак, ќе биде Lyn и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*